Burstcoin Madencilik Havuzları

Burstcoin Havuzları

Mining yapılan her coinde olduğu gibi Burstcoin içinde havuzlar bulunmanın yanında diğer coinlere göre Solo olarak yani havuzsuz kazma imkanı elinizdeki kapasiteye göre daha avantajlı olabilmektedir. Bu yazımızda Burstcoin Mining Havuzları hakkında bilgiler paylaşacağınız.

Burstcoin Havuz seçimi yaparken ilk önce elinizdeki kapasiteye göre seçim yapmanız gerekmektedir. 100TB altında bir kapasiteniz varsa Solo yapmak çok karlı olmayacaktır. Çünkü ödül bulma olasılığınız daha az olacağı için havuzlu kazımdan daha az pay almış olacaksınız. Burstcoin Mining havuzları özellikle PoC ekibinin desteği ile 3 farklı yapıda ortaya çıkmaktadır.

Burstcoin Havuzları

Üç farklı havuz tipi tarif edilmektedir. 

0-100 Havuzu dediği genelde düşük TB olanlar için uygun görülmüştür. Bu havuzlarda ödül bulsanızda size ödülü göndermemektedir. Direk havuzun kasasına atarak havuzda bulunanlar arasında eşit bir pay sağlamaktadır.

50-50 Havuzu: Şuan en çok tercih edilen havuz tipidir. Bu havuzu örnekle açıklamak gerekirse elinizde 100TB alan var ise günlük ödül olmadan 50-60 adet burst (Hesaplar değişkendir örnekle belirtmek için rakam verildi) alıyorsunuz. Ödül bulduğunuzda ise ödülün yarısı da sizin olmuş oluyor. Yani günlük 50 tane varsayarak aylık 1500 adet burst havuzun kasasından almaya ilave olarak o ay içinde 3 tane ödül bulduğunuzu düşünürsek 550×3 şeklinde ilave burstlar gelmiş oluyor. Bu rakamlar Burst ödüllerinin azalması ile değişiklik gösterebilmektedir.

100-0 Havuzu: Tamamen solo amaçlı kazıp yapanlara yönelik havuzdur. Sadece bulduğunuz block ödülünün tamamını alırsınız. Havuzdan herhangi bir pay alamazsınız. Solo yaparken Cüzdan senkronizasyonu ile uğraşmak istemeyenler için tercih edilebilir bir havuz türüdür. 250-300TB üstü alanı olanlar için ideal havuz türüdür.

Havuz Seçimi Yaparken

Burstcoin Havuz türünüzü belirledikten sonra, en önemli noktalar arasında hangi havuzu seçeceğiniz olmalıdır. Özellikle 0-100 ve 50-50 türünde bir havuz seçeceksiniz havuzda bulunan ödül sayısının fazla olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü çok ödül bulan havuzlar daha çok pay alacağınız anlamına gelmektedir. Aşağıdaki tabloda günlük analizleri takip edebilirsiniz.

Burstcoin Türkiye olarak tavisye ettiğimiz havuzlar

100-0 türü havuz: https://100-0-pool.burst.cryptoguru.org/

50-50 türü havuz: https://50-50-pool.burst.cryptoguru.org/

0-100 türü havuz : https://0-100-pool.burst.cryptoguru.org/

Yazar: burst

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.